استفاده از صفحات گسترده سبب می شود که به آسانی بتوان اطلاعات زیادی را در یک جا و در کنار همدیگر در میان سطر ها و ستون ها قرار داد و با استفاده از آن عملیات های مختلف ریاضی ، گزارش گیری ، کار با داده ها انجام داد.

در ایجاد ساختار اطلاعاتی محاسباتی اکسل می تواند کمک شایانی کند .
اکسل که از پر استفاده ترین نرم افزار های صفحات گسترده می باشد. همچنین برای ایجاد نمودار ها ، فرم ها ، ایجاد گراف ها ، ردیابی مشتریان و تفکیک آن ها و … استفاده می شود و در بیشتر سازمان ها و فروشگاه های بزرگ و کوچک از این نرم افزار پر کاربرد استفاده می شود.

نرم افزار اکسل چیست ؟

شاید برای خیلی از افراد سوال باشد که اصلا نرم افزار اکسل چیست و چه کاربردهایی می تواند داشته باشد و بیشتر در کجا استفاده می شود.

در جواب باید بگوییم که این نرم افزار در ردیف نرم افزار های صفحه گسترده جای دارد و دارای جدولی بزرگ با سطر ها وستون هایی می باشد که می تواند اطلاعات وسیعی را در خود جای دهد.
در دنیای کسب و کار های کوچک و در تجارت مدت های زیادی است که از این نرم افزار استفاده می شود.

نرم افزار اکسل، پرکاربرد ترین نرم افزار صفحه گسترده

در واقع اکسل نرم افزاری است که به صورت دقیق و منظم به ساماندهی و دسته بندی داده ها در سطر ها و ستون ها می پردازد که می توان برروی آن ها انواع عملیات ریاضی ، گزارش گیری ، گراف، طراحی نمودار ، و سایر عملیات ساختاری و محاسباتی را انجام داد.

 

از اکسل چه استفاده ای می شود؟

همان طور که تا به اینجا با این نرم افزار پر کاربرد آشنا شدید . اکسل نمر افزاری است که برای ثبت داده ها و ایجاد گزارش های گوناگون و به سبک های مختلف در فرمت جدولی ، گراف ، نمودار و همچنین برای محاسبات پیچیده ریاضی و دسته بندی و سازماندهی داده ها و اطلاعات از آن استفاده می شود. مثلا می توان با این نرم افزار به طراحی نمودار های فروش ، ضرر و زبان و … در یک سازمان پرداخت .

نرم افزار اکسل، پرکاربرد ترین نرم افزار صفحه گسترده

نیاز دانش آموزان و دانشجویان به اکسل

دانش جویان و دانش آموزان و اکثر فارغ التحصیلان دانشگاهی که در رشته های حسابداری ، حسابرسی ، مدیریت و … فارغ التحصیل شده اند نیاز ویژه ای دارند که کار با نرم افزار اکسل را یاد بگیرند .

این نرم افزار در بسیاری از شرکت های مالی و حسابداری استفاده می شود. و برای این که بتوان در زمینه شغلی پیشرفت داشت باید حتما یک تحصیل کرده دانشگاهی بتواند با مجموعه نرم افزار های آفیس که شامل اکسل ، وورد ، پاور پوینت و … می شود کار کند .

وکسانی که با این نرم افزار ها آشنایی لازم و کافی داشته باشند درصد موفقیت شان در دست یابی به شغل و پیشرفت شغلی بیشتر از دیگران خواهد بود.

[irp]

نیاز جامعه به اکسل

اطلاعات مالی ، پیش بینی ها ، بودجه ها در بسیاری از سازمان ها و شرکت های تجاری بزرگ و کوچک در جامعه وابسته به نرم افزار های صفحات گسترده که مهم ترین آن ها اکسل است می باشد.

بسیاری از کسب و کار ها در جامعه امروز هستند که نیاز فراوانی به نرم افزار اکسل دارند.

در انجام امور مالی و حسابداری که نیاز به فرمول های پیشرفته و کار بر روی داده های زیاد است استفاده از نرم افزار اکسل یک راه حل عالی به حساب می آید که می تواند محاسبات وقت گیر که ممکن است ساعت ها هم چندین فرد متخصص را در گیر کند در عرض چند دقیقه انجام دهد .
در بازاریابی و مدیریت محصولات و تجزیه و تحلیل داده های مالی استفاده از نرم افزار اکسل برای این که بتوان اهداف فروش و لیست مشتریان را در آن جای داد و به مدیریت فروش پرداخت کاربرد زیادی دارد.

نرم افزار اکسل قابلیت این را دارد که توسط افراد متخصص و حرفه ای برای انجام هر کاری که بر روی داده ها و اطلاعات نیاز است به کار گرفته شود و با استفاده از آن می توان به مدیریت اطلاعات و دسته بندی آن ها و پیش بینی و برنامه ریزی برای پیشرفت و توسعه پرداخت.

 

پروژه هایی که می توان با اکسل انجام داد

نرم افزار اکسل در تمام حوزه های کاری می تواند جوابگوی نیاز های شما باشد.

برای نمونه می توان به یک کسب و کار فروش محصولات مواد غذایی و یا یک سیستم بازاریابی اشاره کرد که می خواهد تعداد موجودی محصول خود را بداند و یا این که می خواهد کل فروش خود را یکجا ببیند.

برای انجام این کار در نرم افزار اکسل می توان به راحتی با استفاده از فرمول هایی که در داخل خود اکسل تعبیه شده است این گونه محاسبات را به طور خودکار انجام داد.

نرم افزار اکسل، پرکاربرد ترین نرم افزار صفحه گسترده

[irp]
پروژه های زیادی را می توان به وسیله اکسل طراحی و پیاده سازی کرد که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 

 1. ایجاد فاکتور فروش به گونه ای که بتواند به طور خودکار قیمت ها را محاسبه نماید.
 2. گزارش گیری پیش رفته از میان بانک اطلاعاتی عظیمی که در اکسل داریم
 3. می توان به طراحی چک لیست ها ، تهیه فرمول شیت ، و حتی نوشتن ماکرو هایی که به طور اتوماتیک یک روال خاص را اجرا می کنند پرداخت.
 4. طراحی نمودارهای متنوع در اکسل
 5. طراحی پایگاه داده برای ذخیره اطلاعات مورد نیاز
 6. دسترسی سریع برای یافتن یک داده خاص
 7. حذف و اضافه کردن آسان اطلاعات در اکس
 8. می توانید داده ها و اطلاعات خود را با عنوان خاصی که مد نظرتان است در اکسل طبقه بندی و مرتب کنید.
 9. فیلتر کردن بخشی از اطلاعات در بین داده های وسیعی که دارید.
 10. شمارش موجودی کالا و کنترل انبار
 11. می توانید کاربرگ های مهم حسابرسی و همچنین جداول مورد نیاز برای حقوق ، استهلاک ، دستمزد و… را با این نرم افزار به راحتی ایجاد کنید.

ما در تحقیق نویس می توانیم در کمترین زمان ممکن پروژه های دانش آموزی و دانشجویی شما را انجام دهیم.پروژه های شما را در کمترین زمان ممکن بدون کوچک ترین اشتباهی با رعایت علایم نگارشی و تنظیم دقیق و مرتب شده برای ارائه به دبیر یا استاد مربوطه به شما تحویل دهیم .

دیگر نگران این نباشید که پروژه ای که سفارش می دهید در هنگام دریافت دوباره مرور کنید و ویرایش نمایید! در سایت تحقیق نویس از این بابت خیالتان راحت خواهد بود و کافی است بعد از دریافت فایل بر روی دکمه پرینت کلیک کرده و مستقیم پروژه های خود را بر روی کاغذ دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید