پاور پوینت چیست ؟

پاورپوینت از جمله نرم افزار های پر کاربرد می باشد که برای نشان دادن نوشته یا عکس بر روی پرده در دانشگاه ها ، آموزشگاه ها ، کنفرانس ها ، سمینار ها و … استفاده می شود.

این نرم افزار جزو بسته های نرم افزاری آفیس می باشد که توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده می شود.

پاورپوینت در بین نرم افزار های مشابه جزو بهترین نرم افزار ها برای ایجاد اسلاید های نوشتاری و تصویری می باشد که برای کاتالوگ های الکترونیکی ، پروژه های شرکتی ، برنامه های اطلاع رسانی و تبلیغات، معرفی شرکت و همچنین برای ارائه مقاله ، تحقیق ، پژوهش و پایان نامه در سمینار ها و همایش ها استفاده می شود.

قابلیت های پاورپوینت

در پاورپوینت اسلاید ها می توانند تمام آنچه که در ذهن شما است برای مخاطب به نمایش بگذارند.

جالب است بدانید که پاور پوینت چیزی در حدود ۹۵ درصد از سهم بازار نرم افزار هایی که برای ارائه مطلب در کسب و کار ها ، دانشگاها استفاده می شود را به خود اختصاص داده است.

پاورپوینت در واقع ویرایشگری است که در آن می توانید متن ها را وارد کرده و به فرمت دلخواه در آورید و همچنین هر صفحه در پاورپوینت به عنوان اسلاید شناخته می شود.

در این اسلاید ها می توان از عکس ، نوشته ، فیلم و صدا ، نمودار ، گراف و جدول و… برای تاثیر گذاری بیشتر مطلب بر روی مخاطب استفاده کرد.

پاورپوینت و دلایل نیاز دانشجو و جامعه به آن

از دیگر قابلیت های منحصر به فرد استفاده از پاور پوینت برای ارائه مطلب این است که می توان برای عکس ها ، نوشته ها ، جدول ها ، نمودارها و… که در اسلاید استفاده می شود از انیمیشن استفاده کرد.

همچنین صداگذاری روی اسلاید از دیگر قابلیت های این نرم افزار پرکاربرد می باشد.

[irp]

تاثیر استفاده از پاورپوینت در تدریس

دانش آموزان و دانشجو یان حتما با بحث ارائه و اسلاید های پاورپوینت آشنا هستند.

اسلاید هایی که مدرسان با استفاده از آن می توانند تجربه یادگیری در دانش آموز و دانشجو را افزایش دهند و همچنین به شیوه ای حرفه ای و تخصصی به بحث درباره موضوع درس بپردازند و با یک تدریس خوب که در آن اساتید می توانند با ارایه یک آموزش اثر بخش که از طریق تلفیق چند رسانه ای با نرم افزار پاور پوینت امکان پذیر است، تاثیر گذاری زیادی در یادگیرنده و یا مخاطب داشته باشند.

پاورپوینت و دلایل نیاز دانشجو و جامعه به آن

نیاز دانش آموزان و دانشجویان به پاورپوینت

این نرم افزار پر کاربرد می تواند برای دانشجو در زمینه ارائه مقاله و تحقیق خود کارایی زیادی داشته باشد .

همچنین بعد از فراغت از تحصیل وقتی در یک شرکتی استخدام می شوند می توانند در جلسات کاری برای ارائه یک گزارش خوب و اثر گذار از پاور پوینت استفاده کنند.

در این نرم افزار امکان تلفیق چند رسانه ای و استفاده از صدا ، متن ، فیلم ، عکس وجود دارد بنابر این یادگیری پاور پوینت نه تنها در پیشرفت تحصیلی دانش آموز و دانشجو موثر است می تواند آن ها را برای بازار کار در آینده آماده کند و موفقیت های بیشتری بتوانند در زمینه کسب و کار نصیبشان شود.

[irp]

نیاز جامعه به نرم افزار پاورپوینت

آشنایی با این نرم افزار امروزه به سبب گسترش کسب و کار های مختلف به همراه دیگر مجموعه نرم افزار های آفیس مثل اکسل و وورد و …از اهمیت زیادی برخوردار می باشد .

زیرا اکثر شرکت ها و یا کسب و کار های کوچک و بزرگ نیاز دارند تا به ارائه گزارشی از عملکرد خود و پیشرفت و همچنین ارائه راه حل هایی برای توسعه و رشد مجموعه خود بپردازند .

پاورپوینت و دلایل نیاز دانشجو و جامعه به آن

در این بین استفاده از نرم افزار پاور پوینت که می توان در آن نتایج حاصل از پژوهش ها و بازار یابی و مدیریت و ساماندهی اطلاعات به دست آمده از دیگر نرم افزار های مجموعه آفیس مانند وورد و اکسل را به صورت یک ارائه خوب توسط اسلاید هایی که از قابلیت های چند رسانه ای می توان در آن استفاده کرد برای دیگر اعضای شرکت و یا هیات مدیره و مانند آن شرح داد .

بنابراین کسانی که با این مجموعه نرم افزار ها آشنایی داشته باشند و بتوانند به راحتی با آن ها کار کنند در اولویت استخدام در شرکت ها و موسسات بزرگ و کوچک هستند.

ما در تحقیق نویس می توانیم در کمترین زمان ممکن پروژه های دانش آموزی و دانشجویی شما را انجام دهیم.پروژه های شما را در کمترین زمان ممکن بدون کوچک ترین اشتباهی با رعایت علایم نگارشی و تنظیم دقیق و مرتب شده برای ارائه به دبیر یا استاد مربوطه به شما تحویل دهیم .

دیگر نگران این نباشید که پروژه ای که سفارش می دهید در هنگام دریافت دوباره مرور کنید و ویرایش نمایید! در سایت تحقیق نویس از این بابت خیالتان راحت خواهد بود و کافی است بعد از دریافت فایل بر روی دکمه پرینت کلیک کرده و مستقیم پروژه های خود را بر روی کاغذ دریافت کنید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید