مقاله نویسی یکی از راه های موثر برای انتقال دانش و آموخته های خود به دیگران می باشد.

با نوشتن یک مقاله می توان علاوه بر این که به تمرین دانسته ها و مهارت های خود پرداخت به گسترش و پیشرفت خود در زمینه های پژوهشی کمک کرد.

البته مقاله نویسی خودش دارای ضوابط و شرایط خاصی است که بهتر است با آن ضوابط آشنایی داشت.

برای نمونه مقاله باید علاوه بر این که از بخش بندی مناسبی برخوردار باشد از پیچیدگی به دور بوده و دانش و آموخته ها را با زبانی شفاف و سلیس و روان توضیح دهد.

همچنین مقاله ای می تواند موثر واقع شود که دارای نتیجه گیری درست و منطقی باشد و بتواند سوالی را که در ابتدای مقاله پرداخته می شود به خوبی پاسخ دهد.

در ادامه با تعریف مقاله و جایگاه و ارزش و اهمیت مقاله در بین دانش آموزان و دانشجویان و همچنین تاثیر آن بر جامعه آشنا خواهیم شد.

نرم افزار اکسل ، پرکاربرد ترین نرم افزار صفحه گسترده
خواندن

تعریف مقاله

مطمنا همه ما در مورد موضوعات مختلف سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و … در ملات و روزنامه ها مطالبی را خوانده ایم یا در سمینار ها و سخنرانی هایی که در مورد موضوعات مختلف برگزار می شود شرکت کرده یا متن آن ها از طریق رادیو و تلویزیون به دست ما رسیده است.

همه این نوشته ها و مطالب به نوعی مقاله هایی هستند که به بررسی یک قضیه از یک دیدگاه مشخص و محدود می پردازند به عبارت دیگر در مرور یک موضوع کلی هر اطلاعاتی جزئی و کمی که به صورت متن منتشر می شود و یا در جایی قرائت می گردد می تواند به عنوان مقاله در نظر گرفت.

مقاله چیست و مقاله نویسی چه فایده ای دارد؟

تعریف دیگر این است که در واقع به نوشته هایی که نویسنده در آن از زاویه دید خود به ارزیابی یک مسئله می پردازد و آن را تجزیه و تحلیل می کند تا روش ها و حقایقی را روشن سازد مقاله گفته می شود.

 

انواع مقاله ها کدام اند؟

اگر بخواهیم به انواع مختلف دسته بندی کنیم باید از چند دیدگاه به این موضوع بپردازیم اما آنچه که معمولا مقاله ها را بر اساس آن دسته بندی می کنند در واقع بر اساس محتوای اطلاعاتی است که یک مقاله ارائه می دهد بنابر این در این روش دسته بندی مقاله به چهار بخش پژوهشی ، مروری ، تحلیلی و گردآوری تقسیم بندی می شود .

مقاله چیست و مقاله نویسی چه فایده ای دارد؟

3 فوران آتشفشان ها در 50 سال اخیر
خواندن

تاثیری که مقاله بر توسعه جوامع دارد؟

ارائه راه کار های علمی و عملی برای توسعه و آبادانی کشور و جامعه ای که در آن زندگی می کنیم امروزه بر کسی پوشیده نیست و همگان بر این امر واقف هستیم که در عصر اطلاعات و ارتباطات که هر روزه حجم وسیعی از دانش تولید می شود ما هم باید سهم به سزایی در این بین داشته باشیم.

علم امروزه توانسته است در اکثر جاها گره از مشکلات بردارد و راه پیشرفت را در بخش های مختلف سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی هموار سازد بنابر این همان طور که می دانیم وقتی پژوهش و تحقیق صورت گرفت خروجی آن در قالب مقاله به عموم عرضه می شود.

می توان این طور تصور کرد که بسیاری از سخنرانی ها ، تدریس ها و حتی کارهای رسانه ای که انجام می شود می تواند به عنوان خروجی یک پژوهش باشد و می توان این طور بیان کرد که همه این کار ها به پشتوانه یک کار تحقیقی انجام می شوند.

 

مقاله و مقاله نویسی تا چه اندازه برای دانش آموز و دانشجو مهم است ؟

دانش آموزان و دانشجویان ما از همان ابتدا در مدارس باید با مقاله و اصول مقاله نویسی آشنا باشند و بتوانند با مطالعه مقالات متعدد در زمینه های مختلف و همچنین ارائه نقطه نظرات خود در تحقیقات علمی که انجام می دهند و ارائه آن به صورت مقاله مدارج عالی تحصیلی را طی کنند.

مقاله چیست و مقاله نویسی چه فایده ای دارد؟

بنابر این دانش آموز بهتر است از همان اوایل تحصیل خود در مدرسه و یا در دبیرستان با مقاله و مقاله خوانی آشنایی کافی داشته باشد تا بتواند با خواندن مقالات مختلف در حیطه درسی و یا موضوعاتی که به آن علاقه دارد روز به روز با علم و دانش جدید آشنا شود و در آینده نیز بتواند بعد از تحصیلات عالیه در دانشگاه و در بحث و پژوهشی که ارائه می دهد مقالات خوب و مفیدی را تقدیم جامعه و قدمی هرچند کوچک در را پیشرفت علم بشر بردارد.

ما در تحقیق نویس می توانیم در کمترین زمان ممکن پروژه های دانش آموزی و دانشجویی شما را انجام دهیم.پروژه های شما را در کمترین زمان ممکن بدون کوچک ترین اشتباهی با رعایت علایم نگارشی و تنظیم دقیق و مرتب شده برای ارائه به دبیر یا استاد مربوطه به شما تحویل دهیم .

دیگر نگران این نباشید که پروژه ای که سفارش می دهید در هنگام دریافت دوباره مرور کنید و ویرایش نمایید! در سایت تحقیق نویس از این بابت خیالتان راحت خواهد بود و کافی است بعد از دریافت فایل بر روی دکمه پرینت کلیک کرده و مستقیم پروژه های خود را بر روی کاغذ دریافت کنید.